Happening Moja Warmia

    Happening czyli wydarzenie podsumowujące realizację projektu pn” PRZYSTANEK WARMIA”, realizowanego w ramach Lokalnych Partnerstw PAFW , był symbolicznym momentem startu centrum aktywności i uczynieniem z budynku dawnej szkoły im. Marii Zientary - Malewskiej w Brąswałdzie miejscem do użyteczności publicznej o wszechstronnym zastosowaniu.
“Przystanek Warmia” jest przedsięwzięciem realizowanym przez grupę inicjatywną składającą się z: Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek”, Gminnej Biblioteki Publicznej w Dywitach, tamtejszej szkoły podstawowej i kluczowym Partnerem przedsięwzięcia jakim jest Fundacja Prymus.
   W ramach projektu przeprowadzone zostały prace wykończeniowe, których celem było doprowadzenie budynku do stanu używalności. To była m.in renowacja schodów, obróbka stolarska, skucie tynków w celu odkrycia estetycznej starej cegły, malowanie, szpachlowanie. Odwiedzający, mieszkańcy mogą korzystać z budynku jak ze schroniska, bezpłatnie. Do ich dyspozycji oddano materace, koce, śpiwory, wyposażoną kuchnię i zaplecze sanitarne. Wymagane jest od nich jedynie przestrzeganie regulaminu.
   Punktem kulminacyjnym całego projektu to happening, który odbył się 21 września 2019 r. Podczas wydarzenia zostało m.in. rozstrzygnięty konkurs dla dzieci pod hasłem „MOJA WARMIA”, w ramach którego najmłodsi dowolną techniką przedstawiają swoją wizję regionu, jak również występy taneczno – wokalne dzieci ze szkół z Gminy Dywity, wspólny poczęstunek, przegląd tradycji warmińskich i pokaz tańca warmińskiego, zabawy integracyjne z lokalnymi „Wiedźmuchami”, odtwórstwo gwary warmińskiej. Niestety w tym dniu warunki pogodowe nas nie rozpieściły, wszystkie zaplanowane atrakcje musiały zostać przeprowadzone wewnątrz budynku.
   Dawna szkoła w Brąswałdzie to świetnie położony budynek, zarówno z punktu widzenia turystów, jak i mieszkańców okolicy. Nic dziwnego, że właśnie tam utworzono “Przystanek Warmia”!

Obszerniejsza fotorelacja z wydarzenia niebawem będzie dostępna.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i tak aktywne uczestnictwo w wydarzeniu!!!

Zdjęcia:

  http://warminskizakatek.com.pl/wz3/news/userfiles/images/PW_Hpp_3.jpg    

Więcej zdjęć pod tym linkiem: https://photos.google.com/share/AF1QipMB_SmSbm9VvMaswyjIZ6pHV5S70Qc4sbML4iibnIG_J2_kbcTF8GEomzXlAP7GLQ?key=cjR2RWNEbmdrMnB1UVhDaGJZRnl0cWdYX01mcFFB

POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.