Projekt „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”



Projekt Splot Wartości jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CERV (Citizens, Equality, Rights and Values). Projekt ma na celu ochronę, promowanie i podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych praw i wartości UE poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Projekt skupia się na organizacjach działających regionalnie/lokalnie, które mają mniejszy dostęp do wsparcia informacyjno-edukacyjnego oraz możliwości finansowania działań. 

Projekt obejmie wsparciem min. 460 organizacji pozarządowych i ok. 1000 osób - pracowników/członków/wolontariuszy tych organizacji. Dodatkowo projekt przewiduje ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną, która ma na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości UE oraz wzmocnienie osobistego potencjału osób zainteresowanych działalnością społeczną.

Organizacje objęte programem będą miały dostęp do:

  • Coachingu/mentoringu, którego celem będzie wzmocnienie myślenia strategicznego oraz zdolności zarządczych NGO.
  • Doradztwa indywidualnego dotyczącego funkcjonowania NGO, m.in. finansów, komunikacji, fundraisingu, rzecznictwa, prawa oraz procedur zarządczych.
  • Szkoleń i seminariów, m.in. z zakresu fundraisingu, komunikacji (w tym poprzez media społecznościowe), prowadzenia badań, analiz oraz innych zagadnień określonych w diagnozach indywidualnych i planach rozwoju.
  • Szkoleń tematycznych dotyczących prawa i polityki UE, a także praw i wartości zapisanych w traktatach UE, Karcie oraz międzynarodowych konwencjach praw człowieka.

Granty mogą być przeznaczone wyłącznie na realizację działań realizujących cele i priorytety programu CERV:
1) podnoszenie świadomości na temat praw i wartości poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego;
2) wzmocnienie ochrony i propagowania wartości Unii, w tym poszanowania praworządności;
3) przyczynianie się do realizacji wartości demokratycznych, między innymi poprzez wspieranie dialogu, przejrzystości i dobrych rządów zwłaszcza w kontekście kurczenia się przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego.

Kwalifikowane są wyłącznie działania realizowane na terenie Polski. Projekty grantowe mogą być realizowane wyłącznie przez jeden podmiot. Partnerstwo dopuszczalne jest jedynie w formule nieformalnej.

Dostępna alokacja środków w ramach dwóch naborów:
681 816 euro W ramach naboru I – 340 908 euro
Numery naborów:
Nr 1/SPLOTWARTOSCI/I – wnioski wstępne
Nr 2/SPLOTWARTOSCI/I – wnioski pełne
W ramach naboru II – 340 908 euro
Numery naborów:
Nr 1/SPLOTWARTOSCI/II – wnioski wstępne
Nr 2/SPLOTWARTOSCI/II – wnioski pełne
Każdy z naborów będzie miał nazwę „Nabór wniosków na projekty grantowe w ramach projektu SPLOT WARTOŚCI wnioski wstępne/wnioski pełne” Nabory będą prowadzone w języku polskim. W ramach każdego naboru wniosków średnia wartość alokacji przypadająca na każde województwo to: 21 306 euro. Równomierne rozłożenie projektów na terenie Polski jest jednym z kryteriów oceny strategicznej. W ramach każdego naboru 4% alokacji jest rezerwowana na procedurę odwoławczą. Wartość wnioskowanego grantu nie może być niższa niż 2000 euro oraz wyższa niż 6 800 euro. Wypłata w formie zaliczki 95% wartości grantu, 5% po zatwierdzeniu sprawozdania. Wkład własny nie jest wymagany. Budżet projektu grantowego sporządzany jest w EURO.
Rozliczenie grantu następuje na podstawie rzeczywiście poniesionych wydatków. W ramach grantu:
• 20% wartości grantu może zostać przeznaczone na koszty administracyjne w tym zarządzanie projektem grantowym
• 20% wartości grantu może zostać przeznaczone na koszty związane z rozwojem instytucjonalnym organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

STRONA PROGRAMU


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.