English Teaching Activities



Ścieżka English Teaching Activities to szansa na sfinansowanie ciekawych projektów z zakresu języka angielskiego realizowanych z dziećmi i młodzieżą w Twoim środowisku, połączona z cyklem inspirujących szkoleń dla nauczycieli.

Ścieżka ETAs łączy w sobie udział w szkoleniach (metodycznych oraz projektowych) z realizacją projektu i kierowana jest do:

  • Nauczycieli języka angielskiego z publicznych* przedszkoli i szkół podstawowych mieszczących się na Umowa podpisywana z organizacją pozarządową (zalecamy) lub szkołą.
  • Lokalnych liderów wiejskich** posiadających formalne kompetencje do nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży, którzy nie są zatrudnieni jako nauczyciel (w żadnej szkole) i złożą aplikację indywidualnie. Umowa podpisywana wyłącznie z organizacją pozarządową (NGO).
  • Lokalnych liderów wiejskich, nieposiadających formalnych kompetencji do nauczania języka angielskiego, którzy nie są zatrudnieni jako nauczyciele i podejmą współpracę z nauczycielem języka angielskiego zatrudnionym w pobliskiej szkole czy przedszkolu usytuowanym na wsi, a projekt zaplanują w pozaszkolnym środowisku lokalnym, np. świetlicy wiejskiej, bibliotece czy w siedzibie organizacji pozarządowej. Umowa podpisywana wyłącznie z NGO.

Dwuletnia oferta ETAs obejmuje:

  • 1 szkolenie rekrutacyjne (on-line), wyjaśniające zasady udziału w Programie.
  • 2 obowiązkowe szkolenia metodyczno-projektowe: wiosną i jesienią 2024.
  • Możliwość dofinansowania i realizacji projektu dla dzieci i/lub młodzieży poprzez przedszkole, szkołę lub organizację pozarządową.
  • Wsparcie w przygotowaniu i realizacji projektu ze strony Ambasadorów English Teaching – doświadczonych nauczycieli języka angielskiego, którzy realizowali już projekty w ramach Programu ET, jak i uczestniczyli w szeregu szkoleń oferowanych przez ten Program.

Projekty należy kierować do konkretnej, stałej grupy dzieci lub młodzieży (15-20 osób) ze szkół podstawowych lub przedszkoli. Działania projektowe powinny w sposób dobrowolny angażować zarówno osoby zdolne, chętne do nauki języka angielskiego, jak i te, które wymagają więcej pracy i aktywizacji oraz zachęcenia do udziału w projekcie. Zajęcia/aktywności z dziećmi i/lub młodzieżą w projekcie, powinny się odbywać nie rzadziej niż 3 x w miesiącu. Konstruując projekt należy mieć na uwadze dostosowanie ilości działań do możliwości i odpowiednio zaplanować częstotliwość aktywności.

STRONA PROGRAMU

 


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.