Projekty partnerskie finansowane są z programu RITA w ramach otwartych konkursów grantowych. Partnerstwo i oparcie projektu o rzeczywiste potrzeby, a także umiejscowienie projektu w stosownym regionie geograficznym i obszarze tematycznym to kluczowe kwestie w ocenie wniosku projektowego.
Granty na współpracę polskich organizacji pozarządowych z partnerami z następujących krajów: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Ukraina, Uzbekistan.
Projekty partnerskie składane w konkursie powinny przyczyniać się do długotrwałych zmian demokratycznych, społecznych i gospodarczych w krajach objętych programem, uwzględniać dzielenie się polskim doświadczeniem i dotyczyć następujących sfer: problemy społeczne, socjalne; edukacja i wychowanie; rozwój przedsiębiorczości; dziedzictwo kulturowe; rozwój i wsparcie trzeciego sektora; rozwój i wsparcie samorządu lokalnego; rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów, rozwój ekologii, dbałość o środowisko, przeciwdziałanie zmianom klimatu.
W sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19 komponentem zgłaszanych projektów może być przekazanie organizacjom partnerskim wiedzy i doświadczenia z zakresu prowadzenia działań online.
Szczegóły: http://programrita.org/projekty-partnerskie/