INKUBATOR WŁĄCZENIA SPOŁECZNEGO - NABÓR




    „Inkubator Włączenia Społecznego” jest realizowany przez partnerstwo: Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i wdrażany na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.1: Innowacje Społeczne”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, nr. projektu POWR.04.01.00- IZ.00-00-I117/19.
   Celem głównym projektu grantowego jest upowszechnienie 6 innowacji społecznych spośród 60 przetestowanych w skali mikro, które zwiększą skuteczność rozwiązywania problemów w obszarze włączenia społecznego w ciągu 36 miesięcy. Cel zostanie osiągnięty poprzez inkubację nowych i oddolnych pomysłów, ich opracowanie, przetestowanie a także podjęcie działań w zakresie upowszechniania i włączenia do praktyki tych rozwiązań, które podczas testu sprawdziły się najlepiej.
   Ideą projektu grantowego jest pobudzenie innowacyjności i stworzenie ekosystemu wspierającego generowanie nowych, zalążkowych innowacji (produktów, usług, rozwiązań technologicznych, etc.), w obszarze włączenia społecznego, tj. integracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwalczania ubóstwa, ułatwienia dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych. 
   Rolą Inkubatora jest wyszukanie potencjalnych innowatorów społecznych, dotarcie do nich oraz zachęcenie do udziału w projekcie, udzielenie im wsparcia merytorycznego, 2 organizacyjnego/technicznego i finansowego w formie grantu, tak aby mogli przetestować swoje innowacyjne pomysły.
   Granty będą udzielone w celu wypracowania i przetestowania nowatorskich rozwiązań. Nie mogą być przeznaczone na projekty o charakterze wdrożeniowym.
Efektem końcowym innowacji musi być modelowe rozwiązanie obejmujące: opis do czego służy dane rozwiązanie, kto jest odbiorcą/ użytkownikiem, opis zasad użytkowania oraz wszystkie elementy składowe innowacji. 
Wnioskodawcą mogą być:
1) osoby fizyczne, które: a) posiadają miejsce zamieszkania (w rozumieniu Kodeksu cywilnego) na terenie Polski, b) posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, c) nie były skazane prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, d) nie zostały wykluczone z możliwości otrzymania środków przeznaczonych na realizację programów finansowanych z udziałem środków europejskich na podstawie artykułu 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, e) nie zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne.
2) osoby prawne (w szczególności fundacje, stowarzyszenia, spółki kapitałowe, spółdzielnie, w tym spółdzielnie socjalne),
3) jednostki organizacyjne, niebędące osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną (w szczególności spółki jawne, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne),
4) jednostki sektora finansów publicznych,
5) grupy nieformalne/ partnerstwa osób lub podmiotów wymienionych w p. 1) do 4) reprezentowane przez jednego z członków grupy nieformalnej umocowanego do działania w imieniu i na rzecz wszystkich pozostałych członków (w tym do działania w toku naboru, zawarcia Umowy o powierzenie Grantu oraz działania w toku realizacji Umowy o powierzenie Grantu).
   Dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentacji będą weryfikowane na etapie podpisywania Umowy o powierzenie Grantu.
   Warunkiem udziału podmiotów wymienionych powyżej w ppkt. 2)-5) jest spełnienie łącznie poniższych wymogów:
1) podmiot posiada siedzibę (lub oddział) na terenie Polski,
2) urzędujący członek organu zarządzającego lub nadzorczego podmiotu, wspólnik w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusz w spółce komandytowej lub komandytowoakcyjnej nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
3) podmiot nie został wykluczony z możliwości otrzymania środków przeznaczonych na realizację programów finansowanych z udziałem środków europejskich na podstawie artykułu 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych,
4) podmiot nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne.
   Z wnioskowania o Grant wyłączeni są pracownicy ROPS, FRDL, UJ, a także osoby, które łączy lub łączył z pracownikiem ROPS, FRDL lub UJ:
1) związek małżeński, stosunek pokrewieństwa i powinowactwa (w linii prostej lub w linii bocznej do II stopnia),
2) związek z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli.
  Z wnioskowania o Grant wyłączone są także podmioty:
1) których wspólnikiem lub urzędującym członkiem organu zarządzającego lub nadzorczego jest pracownik ROPS, FRDL, UJ lub osoba, którą łączy z pracownikiem ROPS, FRDL lub UJ stosunek określony w pkt. 3 ppkt. 1 lub 2,
2) które łączy z personelem projektu oraz władzami ROPS, FRDL lub UJ, Głównym Księgowym lub Radcą Prawnym ROPS lub FRDL lub UJ inny związek faktyczny, który może budzić uzasadnione wątpliwości, co do zachowania zasady bezstronności.
3) które są jednostkami organizacyjnymi Województwa Małopolskiego lub osobami prawnymi Województwa Małopolskiego.
   Nabór będzie prowadzony w otwartej, ciągłej formule, w oparciu o terminy posiedzeń Komisji Oceny Innowacji w 4 turach kwartalnych. 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE PROJEKTU
 


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.