Otwarty konkurs grantowy – informacja dla publicznych i niepublicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych
Przedmiotem konkursu grantowego jest wyłonienie przedsięwzięć grantowych, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu projektu tj. do wsparcia pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych we wdrażaniu modelowych rozwiązań z zakresu prowadzenia oceny funkcjonalnej dla dzieci i uczniów.
W ramach konkursu zostanie udzielonych 16 grantów.
Konkurs grantowy jest prowadzony na terenie całej Polski
Wnioskowany okres realizacji przedsięwzięcia grantowego wynosi minimum 12 miesięcy.
Granty muszą zostać zrealizowane do czerwca 2023 r.
Wnioskodawca może wnioskować o jeden grant.
Do ubiegania się o udzielenie grantu uprawnione są organy prowadzące poradnie psychologiczno-pedagogiczne (publiczne i niepubliczne).
Wnioski grantowe w konkursie przyjmowane będą przez 14 kolejnych dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia naboru w danej rundzie, na stronie internetowej Grantodawcy.
Zadania przewidziane do zrealizowania przez Grantobiorców, będą obejmowały:
a) udział pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych (koordynujących) zgłoszonych przez Grantobiorców, w szkoleniach z zakresu wdrażania oceny funkcjonalnej m.in. z wykorzystaniem narzędzi diagnostycznych opracowanych w konkursie nr: POWR.02.10.00-IP.02-00-009/17 “Opracowanie i upowszechnianie narzędzi diagnostycznych wspierających pomoc psychologiczno-pedagogiczną (PPP)". Szkolenia będą realizowane przez ORE. Planuje się przeszkolenie minimum 48 osób z 16 poradni psychologiczno-pedagogicznych (minimum 1 ppp z każdego województwa);
b) organizację i przeprowadzenie przez pracowników poradni koordynujących szkoleń na terenie swojego województwa, m.in. w zakresie prowadzenia oceny funkcjonalnej z uwzględnieniem stosowania narzędzi diagnostycznych opracowanych w projektach konkursowych POWER oraz oceny funkcjonalnej prowadzonej z wykorzystaniem ww. narzędzi tj. narzędzia z obszaru poznawczego, emocjonalno-społecznego, osobowościowego. Planuje się, że docelowo przeszkolonych zostanie łącznie 1440 pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych. Każdy Grantobiorca odpowiada za przeszkolenie nie mniej niż 90 pracowników poradni p-p z terenu swojego województwa w ramach przedsięwzięcia grantowego;
c) przeprowadzenie przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne uczestniczące w konkursie grantowym oceny funkcjonalnej dzieci i uczniów (z wykorzystaniem opracowanych w projektach procedur i narzędzi), w tym prowadzenia działań postdiagnostycznych w szkołach objętych wsparciem (planowana liczba uczniów, którzy zostaną objęci wsparciem poradni psychologiczno-pedagogicznych: 800, co oznacza, że każdy Grantobiorca odpowiada za objęcie wsparciem minimum 50 dzieci/uczniów).
STRONA PROGRAMU