Konkurs „Dyplomacja publiczna 2023”




   Minister Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs ofert "Dyplomacja publiczna 2023".

   Dyplomacja publiczna obejmuje działania o charakterze strategicznym, koordynacyjnym i wykonawczym, które poprzez kształtowanie postaw społecznych i opinii publicznej za granicą pomagają uzyskać zrozumienie i poparcie dla polskiej racji stanu oraz polityki zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej. Nadrzędnym celem dyplomacji publicznej jest tworzenie pozytywnego klimatu do realizacji zadań polskiej polityki zagranicznej, jej zrozumienia i poparcia oraz budowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski za granicą za pośrednictwem soft power. Do dyplomacji publicznej należą m.in.: dyplomacja kulturalna, historyczna, naukowa, ekonomiczna, kulinarna, sportowa, językowa (promocja języka polskiego) oraz cyfrowa. 

Celem projektów wybranych w konkursie „Dyplomacja publiczna 2023” są działania na rzecz kształtowania pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej i jego wzmacniania w następujących obszarach:

  • Wzmacnianie wizerunku Polski zaangażowanej, inspirującej, solidarnej m.in. z Ukrainą i społeczeństwem obywatelskim Białorusi. Polska we współczesnym świecie
  • Przeciwdziałanie dezinformacji i zwiększanie świadomości istniejących zagrożeń w tym obszarze poprzez monitorowanie i ujawnianie incydentów o charakterze dezinformacyjnym oraz budowanie odporności społecznej na dezinformację dzięki rozwijaniu kompetencji w zakresie rozpoznawania nieprawdziwych informacji i właściwego reagowania na nie. Monitorowanie doniesień nt. Polski, identyfikowanie wizerunkowych szans i zagrożeń.
  • Polska silna swoją wielowiekową historią i wielokulturowym dziedzictwem. Upowszechnianie wiedzy o Polsce ze szczególnym uwzględnieniem najnowszej historii Polski.
  • Polska prowadzi i wzmacnia dialog kulturowy

 

Maksymalna wnioskowana kwota dotacji wynosi 250 000,00 PLN
Koszty administracyjne projektu nie mogą przekroczyć 10,00% wnioskowanej kwoty dotacji.
Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania publicznego: 3 730 000,00 PLN.
 

         O przyznanie dotacji mogą ubiegać się:

  1. Zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 ze zm. ) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy, tj.:
  1. stowarzyszenia,
  2. fundacje,
  3. osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,
  4. spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału pomiędzy swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników,
  5. stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,
  6. spółdzielnie socjalne,
  1. niepubliczne szkoły wyższe,
  2. publiczne szkoły wyższe,  
  3. jednostki samorządu terytorialnego.

Zadanie należy zrealizować w terminie od dnia 15 kwietnia 2023 r. do dnia 15 grudnia 2023 r.

Warunki składania ofert oraz realizacji zadania publicznego określa regulamin konkursu.

Nieprzekraczalny termin składania ofert upływa 3 lutego 2023 r. o godz. 16:00.

 

Szczegółowy zakres konkursu, sposób przygotowania oferty, warunki, jakie musi spełnić podmiot przystępujący do konkursu oraz sposób udostępnienia wzoru oferty i niezbędnych załączników określa Regulamin konkursu (wraz z dwoma załącznikami: wzorem umowy dotacji i wytycznymi dla oferentów), zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/dyplomacja oraz w siedzibie Ministerstwa.

Pytania, dotyczące konkursu, należy przesyłać w czasie trwania naboru ofert na adres dotacjengo@msz.gov.pl, z podaniem w tytule korespondencji nazwy konkursu oraz nazwy organizacji zadającej pytanie.

OGŁOSZENIE KONKURSU (ZAWIERAJĄCE INFORMACJE O NABORZE I WZORY DOKUMENTÓW KONKUROWYCH)



POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.