Konkurs Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z zakresu zdrowia publicznego




Zarząd Województwa Warmińsko–Mazurskiego ogłasza konkurs ofert na realizację w 2023 r. zadań Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego obejmujących edukację zdrowotną, promocję zdrowia i profilaktykę chorób wpisujących się w cel operacyjny nr 1 "Profilaktyka nadwagi i otyłości", cel operacyjny 3 „Promocję zdrowia psychicznego”, cel operacyjny 4 „Zdrowie środowiskowe i choroby zakaźne” oraz cel operacyjny 5 „Wyzwania demograficzne” Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

. Celem konkursu ofert jest wybór realizatorów zadań z zakresu zdrowia publicznego, określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2021-2025, w ramach działań z zakresu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób w 2023 roku, wpisujących się w: cel operacyjny nr 1 „Profilaktyka nadwagi i otyłości", cel operacyjny nr 3 „Promocję zdrowia psychicznego”, cel operacyjny nr 4 „Zdrowie środowiskowe i choroby zakaźne” oraz cel operacyjny nr 5 „Wyzwania demograficzne” Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

Podmiotami uprawnionymi do składania ofert w konkursie są podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych i niedziałające w celu osiągnięcia zysku, których cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczą spraw objętych zadaniami z zakresu zdrowia publicznego określonymi w art. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1608), w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn. zm.), spełniające kryteria wyboru wskazane w ogłoszeniu o konkursie. 

ZADANIA BĘDĄCE PRZEDMIOTEM KONKURSU OFERT

1. W celu operacyjnym 1 - Narodowego Programu Zdrowia – Profilaktyka nadwagi i otyłości (rozdział V) – zadanie 4:
Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów mające na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych.
2. W celu operacyjnym 3 - Narodowego Programu Zdrowia – Promocja zdrowia psychicznego (rozdział VII) – Zapobieganie zachowaniom samobójczym – zadanie 3, 4: Opracowanie, wdrażanie i ewaluacja programów profilaktyki uniwersalnej, wskazującej i selektywnej ukierunkowanych na zapobieganie zachowaniom samobójczym, dostosowanych do potrzeb różnych populacji, Zapewnienie dostępu do pomocy w kryzysie psychicznym przez dostęp do konsultacji za pośrednictwem narzędzi teleinformatycznych (w tym telefony wsparcia i zaufania, poradnie internetowe, infolinie i linie wsparcia), dostosowanej do potrzeb osób w różnym wieku.
3. W celu operacyjnym 4 - Narodowego Programu Zdrowia – Zdrowie środowiskowe i choroby zakaźne (rozdział VIII) – zadanie 1, 5: Działania edukacyjne dotyczące wpływu środowiska życia na zdrowie,
Promocja szczepień, utrzymanie funkcjonalności portalu informacyjnego dotyczącego szczepień – działania promocyjne i popularyzacyjne dotyczące szczepień ochronnych,
4. W celu operacyjnym 5 - Narodowego Programu Zdrowia – Wyzwania demograficzne (rozdział IX) – zadanie 3, 7, 8: Wspieranie aktywności społecznej seniorów oraz poprawa związanej ze zdrowiem jakości życia osób starszych,
Edukacja ukierunkowana na profilaktykę problemów zdrowotnych występujących u osób starszych, w szczególności w zakresie urazów i prewencji upadków oraz zasad unikania skutków polipragmazji,
Edukacja opiekunów nieformalnych osób starszych na temat chorób związanych z wiekiem oraz zasad właściwej opieki nad tymi osobami.

Łączna kwota środków finansowych przeznaczonych w 2023 r. z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego na realizację zadań w ramach przedmiotowego konkursu wynosi 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych).

Wnioskowana przez oferenta kwota na jedno zadanie wskazane w Załączniku nr 1 do Ogłoszenia konkursu ofert, nie może przekraczać kwoty 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).

Zadania konkursowe muszą być zrealizowane w 2023 r. i zakończone nie później niż do 31 grudnia 2023 r.

Zadania mogą być realizowane w terminie poprzedzającym rozstrzygnięcie konkursu przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, nie wcześniej jednak niż od 1 stycznia 2023 r. z zastrzeżeniem, że otrzymane z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego środki finansowe mogą być wydatkowane na koszty związane z realizacją zadania powstałe od dnia zawarcia umowy.

Oferent ma obowiązek wniesienia własnego wkładu finansowego w wysokości co najmniej 5 % całkowitego kosztu zadania. Wkład finansowy oferenta mogą stanowić wyłącznie środki finansowe własne.
Koszty administracyjne (tj. koszty obsługi zadań) mogą wynieść do 10 % łącznej kwoty wnioskowanych środków finansowych. 

Oferty konkursowe należy składać w terminie do: 13 lutego 2023 r. O zachowaniu terminu decyduje data złożenia oferty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie lub data stempla pocztowego.

STRONA PROGRAMU


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.