X edycja programu grantowego „mPotęga”




Od 2014 roku mFundacja przekazała łącznie ponad 7,5 miliona złotych na dofinansowanie ponad  1,2 tys. projektów. Wg szacunków działania edukacyjne dotarły do ponad 160 tys. osób, głównie uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

W zamyśle programu należy odczarować matematykę i zachęcić dzieci i młodzież do zgłębiania tej nauki. Zachęca się nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności i nieszablonowych pomysłów.


Cele Programu grantowego to:
■ stworzenie ciekawych, innowacyjnych metod i narzędzi edukacji matematycznej;
■ zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, by sięgnęli po nowe, metody i narzędzia przekazywania wiedzy matematycznej;
■ zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką. Wciągnięcie ich w odkrywanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym (w tym rozszerzenie zakresu tematycznego poza program szkolny). 

O wsparcie na realizację Projektów edukacyjnych mogą ubiegać się działające na terenie Polski:
■ organizacje pozarządowe (które mają osobowość prawną i prowadzą działalność statutową powyżej 1 roku);
■ szkoły publiczne prowadzone przez organy samorządu terytorialnego;
■ uczelnie wyższe;
■ biblioteki publiczne;
■ grupy nieformalne (np. koło naukowe, rady rodziców, grupa nauczycieli lub grupa młodzieży). Grupy nieformalne mogą uczestniczyć w Programie grantowym, jeśli pozyskają do jego realizacji partnera. Partnerem może być organizacja pozarządowa (dalej „Organizacja partnerska”). Współpracę musi regulować umowa, która doprecyzuje zakres współpracy i odpowiedzialności obu stron. Wszystkie wymienione wyżej podmioty to dalej „Uczestnicy Programu grantowego” bądź „Wnioskodawcy”. 

Projekt edukacyjny nie może trwać krócej niż 2 miesiące ani dłużej niż 4 miesiące. Działania mogą rozpocząć się najwcześniej 1 września 2023 r. i kończyć się najpóźniej 31 grudnia 2023 r.

Minimalna kwota Grantu, o jaką można się ubiegać w Programie grantowym to 5 000 zł, a maksymalna 8 000 zł. Grant będzie miał formę darowizny. Organizator ma prawo przyznać Grant w kwocie niższej niż wnioskowana.

STRONA PROGRAMU


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.