​„Aktywnie-pozytywnie” zajęcia kickboxingu


„Aktywnie-pozytywnie” zajęcia kickbixingu
 
Numer wniosku: DL/1580/48/2024
Nazwa realizatora: Klub Sportowy „Pogoda Kickbixing Dobre Miasto”
Czas trwania projektu: 1.08.2024 – 30.11.2024
Miejsce realizacji projektu: Dobre Miasto
Kwota dofinansowania: 2 800,00 zł
 
W ramach niniejszego projektu zostały utworzone dwie nowe grupy kickboxingu oraz przeprowadzane zostały regularne treningi kickboxingu od 1 sierpnia do 30 listopada 2024 roku. Treningi były otwarte dla wszystkich w wieku 10 - 16 lat, każdy mógł dołączyć do grupy w każdej chwili. Treningi były prowadzone 2 razy w tygodniu po 1,5h każdy. W ciągu realizacji zadania istniała możliwość przyłączenia nowych osób. Zajęcia były przeznaczone dla chłopców jak i dziewczyn, klub nie prowadził selekcji, w zajęciach mógł uczestniczyć każdy niezależnie od zdolności i predyspozycji motorycznych i sportowych. Efektem było stworzenie organizacyjnych i lokalnych możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego i integracji społecznej, a także zwiększenie skali i zakresu kontaktów interpersonalnych poprzez prowadzenie treningów. Głównym celem projektu było zaangażowanie młodego pokolenia w czynne uprawianie sportu i aktywności fizycznej. Chcieliśmy "zarazić" dzieci i młodzież sportem i wszelkiego rodzaju aktywnością sportową. W dobie laptopów i smartfonów najmłodsze pokolenie zatraca się w Internecie. Chcieliśmy wyjść naprzeciw temu i stworzyć im alternatywę na spędzanie wolnego czasu, która niesie ze sobą wiele korzyści. Służyło to pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia (zdrowy tryb) oraz przyczyniało się do budowy kapitału społecznego i dóbr wspólnych. Realizacja projektu pozwoliła również na upowszechnieniu kultury fizycznej i promocji zdrowia, promowanie aktywności fizycznej w różnych grupach społecznych i środowiskowych, jak i również promowanie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu. Efekty/rezultaty projektu:
1. Zaangażowanie młodego pokolenia w czynne uprawianie sportu i przez to podnoszenia jego sprawności fizycznej - grupa 40 osób.
2. Poprzez działanie w grupach pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowo-wychowawczej kształtowanie pozytywnych postaw i cech charakteru, takich jak: obowiązkowość, koleżeństwo, odpowiedzialność, sumienność, umiejętność wytyczania celów i ich realizacja, działanie w kolektywie czy zasada „fair play”.
3. Pozyskanie młodych talentów.
4. Odciągnięcie młodych ludzi od zjawisk patologicznych.
5. Integracja środowiska sportowego.
6. Osiągnięcie korzystnych rezultatów w zawodach sportowych.
Realizacja projektu przyniosła dla społeczności lokalnej korzyści w postaci ukształtowania dzieci i młodzieży, wpojenia im pewnych wartości etycznych i moralnych, nauczyła szacunku do drugiej osoby, a przy tym wzmocniła relacje między osobami, pozwoliła na zawarcie nowych przyjaźni. Sport pozwolił im stawiać sobie nowe wyzwania, cele do osiągnięcia, pozwolił zasmakować sukcesu, ale też i porażki - uczył radzenia sobie z porażką, motywował do dalszego samodoskonalenia, wyciągania wniosków i sięgania po swoje.


  MATERIAŁY PROJEKTOWE


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.