(ogłoszenie organizatora - LINK)
Celem konkursu jest wybór i dofinansowanie projektów, których realizacja przyczyni się do wzrostu świadomości wśród przedsiębiorców, pracownic lub pracowników w zakresie dostępności, w tym uniwersalnego projektowania powszechnie używanych produktów i usług zaspokajających szczególne potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Cel ten zostanie osiągnięty dzięki realizacji projektów szkoleniowo – doradczych w obszarze dostępności, w tym zasad uniwersalnego projektowania oraz komercjalizacji ich rozwiązań.
Wnioski będą przyjmowane w okresie między 10 a 24 czerwca 2024.
Wniosek mogą składać:
Podmiot ubiegający się o dofinansowanie powinien posiadać niezbędny potencjał kadrowy, ekonomiczny i techniczny oraz doświadczenie wymagane w kryteriach dostępu.
Wnioski można składać wspólnie z partnerami wnoszącymi do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe oraz doświadczenie wymagane w kryteriach dostępu określonych w załączniku nr 8 do Regulaminu wyboru projektu w ramach naboru.
Wsparcie wyniesie 100% wartości projektu, co oznacza, że osoby uczestniczące nie mają obowiązku wnoszenia opłat za udział w projekcie.
Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze wynoszą 80 mln zł.
Beneficjent może otrzymać dofinansowanie na realizację kilku etapów projektu:
Beneficjent może otrzymać dofinansowanie na realizację projektu, w ramach którego udzieli wsparcia przedsiębiorcom i ich pracownicom lub pracownikom, w postaci (do wyboru jeden z dwóch wariantów projektu):
Wsparcie w wariancie 1 projektu będzie obejmowało:
albo
Wsparcie w wariancie 2 projektu będzie obejmowało dwie ścieżki.
W ramach Ścieżki 1:
oraz w ramach Ścieżki 2: