Nazwa realizatora: Kwadratowe Koło w Brąswałdzie
Czas trwania projektu: 01.05.2020 – 31.10.2020
Miejsce realizacji projektu: Brąswałd, Bukwałd
Kwota dofinansowania: 4 000,00 zł
Cel projektu został osiągnięty w stu procentach. A było nim wzmocnienie kompetencji kobiet będących siłą napędową aktywności lokalnej. Wartość pracy na rzecz społeczeństwa lokalnego kobiet jest nieoceniona, ale każdy w natłoku może stracić chęć i początkowy zapał. Umiejętności, które rozwijałyśmy zapobiegają temu, a wręcz dały nam nową energię. Dzięki temu wzmocnieniu jesteśmy teraz osobami aktywnymi, gotowymi do działania w obszarach dla siebie nowych, bądź nawet nieznanych. Nabyłyśmy także kompetencje przydatne do rozwoju projektów wartościowych pod względem konkretnych potrzeb społeczności. Stało się to za sprawą poznania narzędzi komunikacyjnych, którymi będziemy się teraz posługiwać w kontaktach z ludźmi w różnym wieku i o różnych potrzebach. Spotkania odbywały się regularnie komputerowo, online, co pomogło nam dodatkowo poznać nowe możliwości komunikacyjne i techniki internetowe. Dzięki zajęciom podbudowałyśmy poczucie własnej wartości, co niewątpliwie będzie skutkować w codziennej pracy społecznej, w kontaktach zwłaszcza z osobami nastawionymi krytycznie. Jest to w dobie pandemii korona wirusa niezwykle ważne, bowiem stres nie omija nikogo, a wiele osób rozładowuje swoje emocje w kontaktach międzyludzkich. Projekt pozwolił nam na uświadomienie sobie, ile siły i odwagi ma w sobie każda z nas. Pewność siebie jest niezbędna przy podejmowaniu decyzji, przy przekonywaniu społeczności do wspólnych działań i przy podejmowaniu wyzwań. Zakończenie projektu, podczas którego prowadząca warsztaty podsumowała przekazywaną nam wiedzę i wskazała kierunki dalszej pracy indywidualnej, odbyło się wspólnie całą grupą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestniczki zajęć miały możliwość przedstawienia siebie, swoich mocnych stron, swoich wartości i celów w wystąpieniach indywidualnych przed całą grupą. Uczestniczki otrzymały od prowadzącej książki, będące podręcznikami tych zajęć "Śmiało. Mów własnym głosem", których lektura pozwoli nam na kontynuację doskonalenia się w wystąpieniach publicznych, podczas zabierania głosu, podejmowania trudnych wyzwań.
Beneficjentki projektu zostały wyposażone przez prowadzącą w szereg technik wystąpień publicznych. Ich stosowanie w codziennej aktywności społecznej pozwoli nam na lepsze porozumiewanie się z odbiorcami, na bardziej skuteczne dobieranie argumentów i ich przedstawianie, na lepsze zrozumienie rozmówców, efektywne osiąganie celów, opanowanie emocji, umiejętne wyrażanie własnego zdania.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
"Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.