Natura od kuchni – przetrwanie w lesie



Nazwa realizatora: Koło Gospodyń Wiejskich Wilamowianki

Czas trwania projektu: 05-05-2024 – 30-09-2024
Miejsce realizacji projektu:  Wilamowo
Kwota dofinansowania: 6 000 zł

Natura od kuchni – przetrwanie w lesie

Celem projektu było nabycie umiejętności przygotowania posiłku w warunkach wojennych, ewakuacyjnych, poza kuchnią. Realizatorzy promowali znaczenie lasów poprzez szerzenie wiedzy na temat ich cennych walorów przyrodniczo-krajobrazowych i walorów kulinarnych. Uczestnicy zostali zapoznani z rodzajami roślin jadalnych występujących w polskich lasach oraz na polach. Uczestnicy nauczyli się rozpoznawać rośliny jadalne oraz ich bezpiecznej obróbki. Na warsztatach zostały również omówione sposoby pozyskiwania pożywienia typu ryby, mięso oraz sposobów przetwarzania i ich spożywania w sposób bezpieczny. To było nowe doświadczenie dla wszystkich uczestników, zadania projektowe były bardzo atrakcyjnym sposobem spędzenia czasu wolnego i nauki nowych rzeczy, co uczestnicy wyrażali w swoich opiniach.

Działania polegały na organizacji 3 Warsztatów – Wilamowo, Sambród, Wilki Dwór w czasie trwania festynów rodzinnych, co pozwoliło na zwiększenie liczby odbiorców. Działania cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Zakładane efekty i korzyści zostały niezaprzeczalnie osiągnięte, co widać było po frekwencji.

  MATERIAŁY PROJEKTOWE

 


POWRÓT

logo
"Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność w ramach PS WPR 2023-2027 – komponent Wdrażanie LSR
Instytucja Zarządzająca "Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027": Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi"
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.