Fundusz Tutaj Fundacji Ashoka - Ścieżka Programy



Celem Funduszu Tutaj jest budowanie rezyliencji i dobrostanu osób z doświadczeniem migracji w Polsce. Budowanie rezyliencji i dobrostanu rozumiemy jako szeroki wachlarz działań mających wpłynąć na długofalową integrację osób z doświadczeniem migracji ze społeczeństwem w Polsce. Pomysły, które mogą być objęte dofinansowaniem w ramach Funduszu, mogą być interwencjami w system edukacji, mieszkalnictwa, wsparcia szkoleniowego, dostępu do mentoringu, kursów językowych, wsparcia psychospołecznego, kultury oraz w wiele innych obszarów, w których zmiana wpłynie na integrację i spójność społeczną. Bezpośrednimi odbiorcami wsparcia finansowego i merytorycznego w ramach Funduszu Tutaj są organizacje działające na rzecz osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa w Polsce. 

Ścieżki, w których można otrzymać dofinansowanie, różnią się celem, wielkością dotacji, poziomem interwencji oraz tematem. Obecnie otwarta jest Ścieżka Programy

Ścieżka Programy

Dotyczy dużych, przekrojowych problemów zidentyfikowanych przez nas badaniu ekosystemu. Ścieżka ma wzmacniać współpracę na rzecz integracji osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa, dlatego wartość dotycząca współpracy i współodpowiedzialności będzie kluczowa w tym działaniu. Wszystkie pomysły dofinansowane w ramach tej Ścieżki muszą prowadzić do budowania dobrostanu osób z doświadczeniem migracji w Polsce.

 Program grantowy "Ścieżka PROGRAMY" skierowany jest do zarejestrowanych w Polsce organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z doświadczeniem migracji iuchodźstwa wPolsce, które zgłoszą projekt zgodny z warunkami uczestnictwa i celami programu, z uwzględnieniem, że organizacja nie może być zarejestrowana później niż 1maja 2023, zaś organizacje istniejące krócej niż 18 miesięcy będą proszone o dokładne opisanie swojego doświadczenia w danym obszarze

W procesie ubiegania się o grant, współpraca z organizacjami partnerskimi nie jest wymogiem koniecznym, lecz stanowi wartość dodaną, która może pozytywnie wpłynąć na ostateczną ocenę wniosku. Organizacje partnerskie mogą obejmować podmioty administracji publicznej, jednostki sektora biznesowego oraz grupy nieformalne.

 Maksymalna kwota dofinansowania w ramach programu grantowego "Ścieżka PROGRAMY" wynosi 16 500 USD na organizację, dodatkowo każda organizacja powinna zaplanować działania zwiększające dostępność swoich działań projektowych, może ubiegać się o kwotę 1 500 USD na ten cel, zatem maksymalna łączna kwota dofinansowania wynosi 18 000 USD na każdą organizację, której zostanie przyznane dofinansowanie. Wkład własny nie jest wymagany.

Każda organizacja może złożyć maksymalnie jeden wniosek w ramach jednego naboru wprogramie grantowym „Ścieżka PROGRAMY”. Dodatkowo każda organizacja może pełnić rolę organizacji partnerskiej jedynie w jednym dodatkowym wniosku, zgłoszonym w ramach tego samego naboru. 

Ponadto organizacje, którym zostanie przyznane dofinansowanie w ramach programu grantowego „Ścieżka PROGRAMY”, powinny spełniać poniższe kryteria:
a) posiadać status zarejestrowanej na terytorium RP organizacji non-profit o charakterze charytatywnym, z dniem rejestracji nie później niż 1 maja 2023;
b) nie stosować praktyk dyskryminacyjnych wobec jakiejkolwiek osoby czy grupy społecznej zarówno wprocesie zatrudniania, jak i w administrowaniu programami i świadczeniu usług, wtym ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową;
c) nie być podmiotem podlegającym kontrolom eksportowym lub sankcjom nałożonym przez Rzeczpospolitą Polską lub Stany Zjednoczone, ani organizacją powiązaną z takimi podmiotami.

Nabór wniosków rozpocznie się 8 maja 2023 r. i potrwa do 4 czerwca 2023 r. Ostateczne wyniki naboru zostaną ogłoszone najpóźniej do dnia 14 lipca 2023 r.

Projekty należy zrealizować w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 marca 2024 r. Sprawozdanie należy złożyć do 30 kwietnia 2024 r.

Ogólna pula środków dostępna w ramach konkursu grantowego "Ścieżka PROGRAMY" wynosi 180 000 USD

STRONA PROGRAMU
 


POWRÓT

logo
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przwidywane wyniki operacji: "Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR"
Strona internetowa opracowywana przez Lokalną Grupę Działania "Warmiński Zakątek"
ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto, tel/fax 89 616 00 58, NIP: 739-356-61-26, KRS: 0000260433.