Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


LGD "Warmiński Zakątek" na Międzynarodowych Targach Grüne Woche w Berlinie


W dniach 21 -25 stycznia nasza LGD, jako jedna z 6 w całym kraju, reprezentowała na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polskę (jako Kraj Partnerski) na największych na świecie targach rolno-spożywczych "Grüne Woche 2011". Polska obecność na targach odbywa się pod hasłem "Polska .schmeckt!" - Polska smakuje.

Powierzenie roli Kraju Partnerskiego zwróciło na Polskę i polską żywność zainteresowanie nie tylko publiczności i mediów niemieckich, ale także zyskało szeroki, międzynarodowy wydźwięk. Jest to niezwykle ważne wydarzenie, które zdarza się raz na 20 lat.

Nasi wystawcy zaprezentowali zwiedzającym targi polską żywność i jej walory smakowe. Szczególny akcent położony został na produkty regionalne.

Dlatego też LGD "Warmiński Zakątek" promował Polskę, a szczególnie Warmię tym, co mamy najlepsze - czyli pyszne sery , kiełbasy, smalec, pieczywo i słodkości. Zwiedzający byli zachwyceni! Sery pochwalił sam Karol Okrasa

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się (wydana w języku niemieckim) publikacja "Smaki Warmii" z przepisami na nasze regionalne pyszności oraz, stworzone specjalnie na potrzeby targów, foldery promujące "smaki" oraz zieloną turystykę wszystkich gmin członkowskich LGD.

Publiczność była pod wrażeniem prezentacji artystycznych - "Warmia okiem rysownika" oraz "Warmińskich Kolorowanek", które Pan Jarosław Korzeniewski stworzył dla dzieci, specjalnie na potrzeby targów.

W otwarciu targów wziął udział polski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, w towarzystwie swojej niemieckiej odpowiedniczki - Ilse Aigner. Chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Jarkowi Korzeniewskiemu oraz Panu Tomkowi Bartołdowi za udział i ogromne wsparcie nas w tych targach (które okazały się naprawde pracowite . ). Dziękujemy także producentom pysznej żywności, która naprawdę zawojowała Berlin i międzynarodową publikę! : Państwu Kulewskim (Dobre Miasto), Państwu Symonowicz (Praslity), Państwu Siteń (Dobre Miasto), Pani Sylwii Włodarczyk-Ostrowskiej (Słupy), Zakładowi Cukierniczemu .Jutrzenka - Dobre Miasto. Sp. z o.o. oraz Państwu Grabińskim i Panu Masłowskiemu za przygotowanie smakowitych dodatków do degustacji.

30.01.2011

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010