Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Dni Ornety 2014


Organizatorzy tegorocznych Dni Ornety przygotowali dla swoich mieszkańców szereg niecodziennych atrakcji. 20 czerwca od godzin rannych na lotnisku orneckim rozpocznie się I PIKNIK LOTNICZO-MILITARNY  organizowany przez lokalne Stowarzyszenie „Miastowieś”. Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć pokazy statyczne samolotów z aeroklubów, pokazy sprzętu wojskowego, uzbrojenia oraz historycznych pojazdów wojskowych. Muzycznie umili czas Wojskowa Orkiestra Dęta oraz ornecki muzyk Mariusz Dyba. Piknik wspiera ornecki klub Honorowych Dawców Krwi  z Ornety, który w jego trakcie  przeprowadzi akcję pobierania krwi. Animacyjnie imprezę będzie wspierał Miejski Dom Kultury, który przygotował wiele atrakcji  tym razem na płycie lotniska. Od godziny 18.00 na placu przy MDK w Ornecie swoje talenty zaprezentują lokalne zespoły zarówno wokalne , taneczne jak i ..teatralne. Usłyszymy m.in. Laureatów Festiwalu Piosenki Smokoryki 2014, Warmię Folk, a tanecznie umilą czas zespoły: Taiga oraz Young Free Wild. Na zakończenie piątkowego dnia wystąpi Teatr Światła i Ognia Hokage.

Sobotni poranek przywitamy sportowo: zawodami  wędkarskimi na Jeziorze Mieczowym oraz turniejem Streetball o puchar prezesa PORKON . Niemałe zamieszanie po raz kolejny za sprawą Stowarzyszenia „Miastowieś”, które na ten dzień zaprosiło grupy rekonstrukcyjne, które tak jak w ubiegłym roku na plaży przy Jeziorze Mieczowym zaprezentują pokazy bitwy z okresu napoleońskiego oraz II WŚ. Od godz. 17.00 na scenie  przy Hali OSIR rozbrzmiewać będzie rytmy  cygańskie, reggae, pop i rock. Swój udział potwierdził zespół Majestic - półfinalista 2 edycji Must Be The Music, cygański zespół Hitano, wspinający się po szczeblach kariery ornecki wokalista Mateusz Grędziński oraz gwiazdy muzycznego show The Voice Of Poland: Aro Kłusowski, Michał Grobelny, Jagoda Kret. Na scenie zagoszczą również charyzmatyczni muzycy Lipali, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 10 lecia na scenie, choć co niektórzy muzyczni melomani kojarzyć mogą ich z zespołu Illuzion.

Niedzielny poranek również przywitamy na lotnisku. Od 10 startują wyścigi samochodowe Rally Sprint tym razem o Puchar Burmistrza Ornety. O 19.00 wraz z Proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Ornecie  zapraszamy na niepowtarzalny koncert Edyty Geppert. Dni Ornety zakończymy Nocą Świętojańską nad Jeziorem Mieczowym zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Ornecianie”  przy żartach operetkowych w wykonaniu solistów Opery Bałtyckiej.

Serdecznie zapraszamy na Dni Ornety 2014.

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010