Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Bitwa na głosy w Domu Kultury w Bezledach.


19 marca b.r. w Domu Kultury w Bezledach miały miejsce zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, objęte patronatem honorowym przez Wójta Gminy Bartoszyce PANI Jadwigi Gut eliminacje gminne konkursu wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”.

Inicjatorem konkursu jest stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”, które skupia pod swym szyldem ludzi działających na rzecz rozwoju warmińskiej ziemi. Jako że w Gminie Bartoszyce takich osób nie brakuje, jest ona jednym z 11 członków LGD. Podobnie jak w roku ubiegłym przyjęliśmy zaproszenie do konkursu, organizując eliminacje na etapie  gminnym.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 22 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja oraz placówki kultury z terenu Gminy Bartoszyce.

W skład Jury konkursu weszli: Miron Maciopa, Danuta Zalewska i Krzysztof Kowalski, a więc profesjonaliści, doświadczeni zawodowo zarówno w kontekście muzycznym jak i w pracy z dziećmi. Jurorzy oceniali uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe. W swej ocenie brali pod uwagę dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych, interpretację tekstu, muzykalność, a także ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Tolko oraz Starostę Powiatu Bartoszyckiego. Wszyscy uczestnicy natomiast otrzymali dyplomy za udział,
a także drobne upominki przygotowane przez LGD „Warmiński Zakątek” i Urząd Gminy w Bartoszycach. Dodatkową nagrodą przyznaną zdobywcom pierwszych miejsc każdej kategorii jest „przepustka” do Międzygminnego Etapu Konkursu, który rozegra się w dniach 13 i 14 kwietnia w Hotelu Kopczyński w Dobrym Mieście. Jego laureaci w nagrodę pojadą 23 czerwca do Opola, by zmierzyć się w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie”.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje, życząc jednocześnie powodzenia na dalszych konkursowych szczeblach.

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010