Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


GREEN VELO - Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej


GREEN VELO - „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku. Od 15 czerwca do 15 lipca 2015 r. odbywa się  nabór podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, a w szczególności:

  • gestorów obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych) i gastronomicznych,
  • zarządców atrakcji turystycznych,
  • centrów informacji turystycznej,
  • operatorów innych obiektów, mogących świadczyć usługi na rzecz turystów rowerowych: stacji paliw, serwisów rowerowych, wypożyczalni rowerów i sprzętu turystycznego itp.położonych w tzw. "korytarzu" szlaku Green Velo, tj. w gminach znajdujących się do 20 kilometrów od osi głównej tego szlaku (patrz: mapa).

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie gminy LGD „Warmiński Zakątek” znajdują się albo na trasie szlaku Green Velo albo w jego korytarzu. Zachęcamy do udziału w akcji, gdyż wiąże się on z udziałem w szeroko zakrojonej i atrakcyjnej kampanii promocyjnej, a udział w akcji jest całkowicie bezpłatny i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Formularze zgłoszeniowe oraz dodatkowe informacje o projekcie możemy znaleźć na stronie www.greenvelo.pl.

 

Gorąco zachęcamy do aktywności!

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010