Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Muzyka polska na Żuławach - po raz drugi


Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna. Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. W dniach 17-22 lipca kameraliści pod dyrekcją Maestro Marka Mosia zagrają koncerty z udziałem znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton).

Festiwal, tak jak w ubiegłym roku zagości w sześciu miejscowościach. Na mapie tej specjalnej trasy koncertowej znajdzie się tym razem także Elbląg! Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca 2015 r. w Kościele p.w. św. Bartłomieja w Pasłęku, a następne: 18 lipca
w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, 19 lipca w Katedrze św. Mikołaja
w Elblągu, 20 lipca w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie oraz 21 lipca w Kościele p.w. św. Barbary w Starym Polu. Festiwal zakończy się 22 lipca koncertem w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze. Przed każdym z koncertów odbędzie się otwarta próba generalna dla najmłodszych ze specjalnie przygotowanym repertuarem.

Podczas wszystkich festiwalowych koncertów artyści zaprezentują publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów, między innymi: Etiudę C-dur; Preludium e-moll Fryderyka Chopina, Duet z opery Halka Stanisława Moniuszki, Serenada; Pamiętam ciche, jasne, złote dnie Mieczysława Karłowicza, Taniec z baletu Harnasie; Kalinowe dwory Karola Szymanowskiego czy Sonety miłosne Tadeusza Bairda.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Brzezin oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Projekt Festiwal ,,Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego – Wydarzenia artystyczne, priorytet: Muzyka.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler


[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010