Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa


Już 28 maja o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury w Ornecie zaprasza na wydarzenie łączące świat muzyki okołojazzowej, poezji oraz plastyki aktywnie angażujące publiczność, która ma wpływ na jego przebieg, między innymi tworząc własne dzieło plastyczne.

 Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa to przepis na odświeżenie znaczenia muzyki we własnej codzienności. To zaproszenie do eksploracji tego co skryte, uwikłane, co chciałoby się radośnie uwolnić w dźwiękach, w obrazie, w słowie, czy choćby w formie eksperymentu myślowego - w głowie. Przenikają się tu dwa projekty muzyczne: wydawnictwo „Jazy” Bartka Krzywdy oraz „Piosenki Świniopasa” Jacka Filca. Zespół gra również standardy jazzowe w pokręconych aranżacjach oraz szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Jest sporo elementów etnicznych, szamańskich, a także punkowego zacięcia. Całość spina poezja Jacka Filca wykonywana w mocno alternatywnych piosenkach. Dodatkowo na scenie pojawią się członkowie dziecięco-młodzieżowego zespołu DRAGONS działającego w Miejskim Domu Kultury. Do artystycznego kotła dołożą swoje wokale i instrumentaria.

 Podczas spotkania zagrane zostaną autorskie kompozycje Bartka Krzywdy z płyty "Jazy", krzywodżezowo zaaranżowane standardy, sfilcowane pieśni świniopasa oraz tzw. „czapa” czyli przeboje konstruowane na bieżąco w wyniku dynamicznie zmieniających się okoliczności i emocji . W czasie spotkania można spodziewać się incydentów z pogranicza happeningu. Publika będzie mogła aktywnie wpływać na przebieg eksperymentu natomiast atrakcjami artystycznymi zajmie się dzika horda ze wschodu: Jura Miszczenko – kontrabas, Patryk Giedziun – bas elektryczny, Jacek Filc – omamy wokalne / animacje plastyczne,  Piotr Jankowski – perkusja, Szymon Zuehlke – saksofony i Bartek Krzywda – klawisze.

 Zapraszamy 28.05.2015 (czwartek) na godz. 19.00 do Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, 1 Maja 45. Wstęp bezpłatny.

 

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010