Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


VI Forum Aktywności Wiejskiej, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch


Dziś już pozostało tylko wspomnienie wspaniałych chwil spędzonych na wspólnej Majówce u Sołtysa w Ornecie. W tym roku Forum Aktywności Wiejskiej minęło pod znakiem sportowej rywalizacji drużyn z gmin: Bartoszyce, Bisztynek, Dywity, Dobre Miasto, Górowo Iławeckie, Jeziorany, Kiwity, Lidzbark Warmiński, Lubomino i Orneta. Współzawodnictwo gmin dostarczyło mnóstwo emocji. Przygotowano bowiem wiele konkurencji, które wymagały nie tyle tężyzny fizycznej i kondycji, ale również sprytu i pomysłowości. Gminy rywalizowały w takich konkurencjach jak: bieg w workach, rzut beretem moherowym, slalom z jajkiem czy wbijanie gwoździa w pieniek. Wiele emocji i przeżyć dostarczyły konkurencje mało znane i nieco bardziej skomplikowane. Gąsienica, czyli wyścig na skrzynkach plastikowych, gdzie zawodnicy na nich umiejscowieni nie mogli dotknąć ziemi, była bardzo gorąco dopingowana i bardzo widowiskowa. Równie interesująca była rywalizacja w ramach tzw. „dziurawej rury wodnej”, gdzie zawodnicy musieli przy pomocy własnych rąk wlać tyle wody do szklanki, żeby wypłynęła z niej piłeczka ping pongową. Wszystkie gminy wykazały się niezwykłą aktywnością i zaangażowaniem w konkurencje sportowe. Bardzo dbały o sprawiedliwość oceny sędziów i ze szczególną uwagą czuwały nad tym, żeby ich drużyna nie była w jakikolwiek sposób pokrzywdzona.

Koniecznie musimy wspomnieć o wyglądzie gmin. Piękne stroje nie tylko wyróżniały ich przedstawicieli wśród innych uczestników forum, ale również były dodatkowym elementem integrującym jej mieszkańców. Bardzo charakterystycznie wyglądali przedstawiciele gminy Lidzbark Warmiński oraz Bisztynek. Specjalne „gminne” koszulki również mieli uczestnicy forum z gminy Kiwity, Dywity, Lubomino, Orneta, Dobre Miasto czy Bartoszyce.

Po wielu godzinach rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów. Na podium kolejno stawali przedstawiciele tych gmin, które zajęły czołowe miejsca w wybranych konkurencjach. Laureaci zostali nagrodzeni pucharami, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Pucharem Grand Prix została nagrodzona gmina Górowo Iławeckie, która otrzymała największą ilość punktów i najczęściej stawała na podium. Równie wysoko uplasowała się gmina Orneta, która cztery razy zajmowała miejsce w czołówce.

Ci, którzy nie uczestniczyli w zawodach wspólnie biesiadowali przy dźwiękach muzyki zespołu Sąsiedzi i Swojaki oraz pysznie bawili się w trakcie monologu Ewy Cichockiej z zespołu Czerwony Tulipan czy występu kabaretowego Piotra Bujnowskiego.

Pomiędzy występami zostali nagrodzeni laureaci konkursu Smaki Warmii, który w tym roku upłynął pod znakiem wiosennego grilowania. Karol Okrasa po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością i wręczył nagrody oraz wyróżnienia dla mieszkańców naszego LGD, którzy tak dzielnie kultywują warmińskie tradycje kulinarne. 

Piękna pogoda i zarażający pozytywną energią uczestnicy sprawili, że kolejne, już szóste spotkanie na forum sołtysów było imprezą bez wątpienia udaną. Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że tak jak my nie możecie się już doczekać kolejnego spotkania za rok.

Ze swojej strony chcielibyśmy szczególnie podziękować gminie Orneta oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ornecie za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć, która przeniesie nas do wspaniałych momentów z VI Forum Aktywności Wiejskiej.

Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013   Forum 2013  

 

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010