Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Miniaturka - po raz drugi


Reprezentanci Henrykowa, Wojciechowa, Dąbrówki, Opinu i Karbowa –  pięć amatorskich grupy teatralne walczyło w minioną sobotę o statuetkę najlepsi z najlepszych. Bo zwycięzca może być tylko jeden.

25 kwietnia już po raz drugi  Miejski Domu Kultury w Ornecie zamienił się w teatralną scenę artystów. Z tej okazji przyjechały do nas dzieci i młodzież z ośmiu świetlic wiejskich z terenu gminy Orneta wraz ze swoimi opiekunami. Do walki o statuetkę Grand Prix w II Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Miniaturka” 2015 stanęły drużyny z Opinu, Wojciechowa, Henrykowa, Karbowa oraz Dąbrówki. Występy wszystkich artystów oceniało jury w składzie: gość specjalny Hanna Motyka z Elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka, Anna Łebek – Obrycka - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie oraz Małgorzata Płochocka - przedstawicielka świetlic wiejskich.                     W tym roku jednogłośnie jury ogłosiło werdykt: „Zwycięzcą II Przeglądu Małych Form Teatralnych zostaje zespół ISKRA z Henrykowa, który zaprezentował spektakl pt. „Brzydkie Kaczątko”.

Na zakończenie spotkania Pani Hanna Motyka poprowadziła warsztaty teatralne przy użyciu szarego papieru, gazet, nożyczek i taśmy klejącej. I tak uczestnicy spotkania przekonali się jak niewiele potrzeba by stworzyć stroje dla bajkowych postaci.

Kolejna szansa na zdobycie statuetki już w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że tym razem wszystkie świetlice zawalczą o statuetkę (nagrodę Grand Prix). Jednak najważniejsza ideą spotkania jest dobra zabawa– bo przecież o to właśnie chodzi!

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010