Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Skarby Europy zaklęte w szkle –II edycja konkursu!


Skarby Europy 

Domowe kompoty z truskawek, prawdziwy sok z malin tak miło rozgrzewający w długie zimowe wieczory, konfitury według babcinego przepisu, sałatki z ogórków, papryczki o niepowtarzalnym smaku, przecier z własnych pomidorów, przetwory mięsne z pyszną galaretą, albo własnoręcznie złowione sielawki zamknięte w słoikach – czy smak tych naturalnych produktów w czasach żywności produkowanej przemysłowo został skazany na zapomnienie?

Jak najbardziej nie! Przecież w wielu domach latem i jesienią wciąż przygotowywane są takie właśnie przysmaki.

 

 

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz działające przy Izbie Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie i Olecku zapraszają wszystkich, którzy potrafią wyczarować niepowtarzalne smaki naszego regionu i zatrzymać  je w słoikach do udziału w II edycji konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle”.

Celem konkursu jest promocja przetworów domowych wykonanych z owoców, warzyw, runa leśnego zebranych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Konkurs jest współfinansowany przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach dotacji dla punktów informacji publicznej „Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct" w latach 2013-2017.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne oraz organizacje zrzeszające osoby fizyczne (np. stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich itp.), które prześlą kartę zgłoszenia do dnia 30 sierpnia 2013 roku a następnie dostarczą zgłoszone przetwory do dnia 12 września 2013 roku do biura Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie/Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Olsztyn.

Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Dożynek Wojewódzkich w Olsztynku, w dniu 22 września 2013 roku!

Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody, w tym tablet przekazany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce!

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu – zapraszamy!

 

Karta zgłoszeniowa

Regulamin konkursu

 

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010