Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną


"Za górami, za lasami, za Jezioranami..." - tak rozpoczęliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełno - SPRAWNYCH zorganizowało po raz VIII w hali sportowej w Jezioranach w dniu 8 maja. Współorganizatorami imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Jezioranach i Ośrodek Sportu
i Rekreacji. Impreza o charakterze sportowo - rekreacyjnym corocznie skupia rzesze osób niepełnosprawnych, którzy z ogromną radością i zaangażowaniem rywalizują w przygotowanych konkurencjach sportowych. Jest to również dzień spotkań, radości, uprzejmości, spontaniczności  i zawierania nowych znajomości. Ten dobry duch, kolorowa aura towarzyszą nam podczas trwania całej uroczystości. Patrząc na zadowolonych   uczestników nasuwa się myśl, że WARTO CZYNIĆ DOBRO, WARTO BYĆ DOBRYM. 

            W tegorocznych obchodach udział wzięło 25 zespołów z województwa warmińsko - mazurskiego. Do konkurencji sportowo - rekreacyjnych przystąpiło 144 zawodników
z domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno wychowawczych.  Impreza miała charakter bajkowy, tak też konkurencje były przygotowane w tej tonacji. Zawodnicy: oddzielali  mak od soczewicy (piłeczki pingpongowe od tenisowych), rzucali w paszczę wilka, brali udział w wyścigu Kapturka z koszyczkiem (obiegany pachołek w ręku koszyk), powrocie z balu Kopciuszka (zdejmowany bucik
i obiegana tyczka), toczeniu kuli przez żuka (toczenie dużej piłki slalomem) i in.
Zadania wykonywali z dużym zaangażowaniem, świetnie się przy tym bawiąc.

            Dzień Godności to nie tylko rozgrywki, to również możliwość zaprezentowania dorobku mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach. W wystąpieniu teatralno - muzycznym zaprezentował się Zespól MALWA oraz Grupa Teatralna ARLEKIN, którzy zabawiali publiczność skeczami bajkowymi "Rzepka" oraz "Królewna Śmieszka", przeplatanym bajkowymi piosenkami. Wszystkim udzieliła się śpiewająca atmosfera i na koniec ich występów sala brzmiała: "...fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego. Aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego..."

            W podróż w krainę czarów, magii, iluzji, tam gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie... zabrał nas zaproszony Iluzjonista - Ogonowski. Nie było miejsca na nudę i monotonię, ponieważ w wykonywaniu sztuczek uczestniczyli widzowie.

            Ale to nie koniec atrakcji.... stałym punktem programu było malowanie twarzy, atrakcja, która przywołuje wszystkie dzieci - włącznie z uczniami Szkoły Podstawowej, którzy każdą przerwę wykorzystywali na domalowanie kolejnego obrazka na ciele. W tym roku największą popularnością cieszyły się napisy: "kocham Gosię, Anię, Zosię..", który to napis uczniowie umieszczali najczęściej, na ... czole, do tego koniecznie namalowane zalotne wąsiki oraz nazwa klubu "MKS Jeziorany" . Wyobraźnia dzieci zawsze zadziwia dorosłych.

            DZIEŃ GODNOŚCI  zakończyliśmy wręczeniem nagród dla wszystkich zawodników oraz różnokolorowym pokazem petard, przygotowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jezioranach.

            Impreza była zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu w ramach trzech projektów skierowanych do Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie oraz Gminie Jeziorany - którzy zaufali nam po raz kolejny i przyznali  dofinansowanie.

            Wsparciem osobowym zaszczycili nas: Małgorzata Chyziak - Starosta Olsztyński, Arkadiusz Paturej - Dyrektor PCPR, Leszek Boczkowski - Burmistrz Jezioran, Marcin Frączek - Zastępca Burmistrza, ks. dziekan Stanisław Jasiński, Henryk Goździcki - przewodniczący powiatowej Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu oraz dyrektorzy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych.

            Pamiętajcie: "Za górami, za lasami, za Jezioranami..." - był sobie DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ. Bądźcie z nami za rok,  równie weseli, uśmiechnięci i chętni do wspaniałej zabawy.

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010