Informacje Archiwalne


* Wpisz szukane słowo min 4 znaki

Przeszukuj lata 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Przeszukuj
Szukaj w tytułach informacji
Szukaj w treści informacji

Pokaż wszystkie informacje z


Galiny. Zakończenie projektu Uwierzyć w siebie
 Maskotka pojedzie do telewizjiSpotkaniem w świetlicy wiejskiej w Galinach zakończył się projekt „Uwierzyć w siebie” dofinansowany z programu „Działaj Lokalnie”  realizowanego od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

Środki na realizację projektu pozyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Galin „Nasze Galiny”. Od sierpnia trwały warsztaty rękodzieła artystycznego, w których uczestniczyły osoby w wieku 50+. W ramach projektu zakupione zostały maszyny do szycia oraz materiały, z których pod czujnym okiem Lidii Dańko, absolwentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych projektantki i ilustratorki książek, powstawały pierwowzory maskotek promujących Galiny. – Na pierwszych warsztatach spisywaliśmy pomysły, na to, jaki rodzaj maskotki mógłby promować naszą miejscowość – mówi Paulina Wodzikowska, prezes stowarzyszenia. – Wśród propozycji były fartuchy, poszewki na poduszki, torby czy ogrzewacze na imbryczki. Po konsultacjach z uczestnikami warsztatów doszliśmy do wniosku, że najbardziej z Galinami kojarzy się brama folwarku Galiny i to jej wzór będzie przewijał się na materiałach promocyjnych – dodaje prezes.

Nie samym szyciem jednak warsztaty stały. Po inspirację i ciekawe pomysły uczestnicy warsztatów pojechali na wizyty studyjne. Grupa odwiedziła stowarzyszenie „Wiedza, Rozwój, Praca” ze Srokowa, gdzie szyte są bobry będące znakiem rozpoznawczym Srokowa. Podpatrywali stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” z Korsz w działalności na rzecz seniorów, a także poznali tajniki zielarstwa u „Babek Zielarek” z miejscowości Blanki. Dzięki współpracy z Inkubatorem Przedsiębiorczości Społecznej w Bartoszycach zostało przeprowadzone szkolenie z „Doradztwa marketingowego”, które przeprowadziła Marta Belkiewicz NGO & Business Service. – Podczas szkolenia panie dowiedziały się, w jaki sposób i jakimi kanałami informacyjnymi można wypromować nasze rękodzieło – mówi Paulina Wodzikowska. – Był nawet pomysł przesłania naszej maskotki do telewizyjnego Teleekspresu, i kto wie czy tego nie uczynimy – dodaje ze śmiechem.  Zanim jednak telewizja pozna się na pracach wykonanych przez panie z Galin, stowarzyszenie zorganizowało spotkanie podsumowujące projekt, na który zostali zaproszeni gości oraz przyjaciele. Przed zebraną publicznością wystąpił zespół Gala oraz kabaret „Zgrany” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. 

 

[POWRÓT]

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010